Place Animal Name Farm Name Contact City/Prov
Heifer Calf Summer Division – Born Apr 16, 2021 to Dec 31, 2021
1 Red Towaw Essence 459J Towaw Cattle Company Jill Wildman Sangudo, AB
Champion & Reserve Champion Summer Heifer Calf
1 Red Towaw Essence 459J Towaw Cattle Company Jill Wildman Sangudo, AB
Heifer Calf Spring Division – Born Mar 1, 2021 – Apr 15, 2021
1 Red Towaw Lakima 408J Towaw Cattle Company Jill Wildman Sangudo, AB
Champion & Reserve Champion Spring Heifer Calf
1 Red Towaw Lakima 408J Towaw Cattle Company Jill Wildman Sangudo, AB
Heifer Calf Intermediate Division – Born Feb 1, 2021 – Feb 28, 2021 – Group 1
1 RED SHILOH KURUBA 108J Shiloh Cattle Company Darcy Olesky Craigmyle, AB
2 Red Kenray Rosette 50J Cinder Angus Brad Yoder Barrhead County, AB
3 Red Towaw Duchess 403J Towaw Cattle Company Reese Wildman Sangudo, AB
4 RED BLJ SUPERIOR 34J BMB Brewin Angus Janessa Brewin Taber, AB
Heifer Calf Intermediate Division – Born Feb 1, 2021 – Feb 28, 2021 – Group 2
1 Red Towaw Copper Lady 602J Towaw Cattle Company Reese Wildman Sangudo, AB
2 Red T-K Popeye 1J Airam Farms Maria Taschuk Two Hills, AB
3 Red Cinder Rosche 17J Cinder Angus Brad Yoder Barrhead County, AB
4 RED BMB MAHOGANY 697J BMB Brewin Angus Janessa Brewin Taber, AB
5 Red Rafter SJ Barbie 41J Olds College Red Angus Olds College Hickman Olds, AB
6 RED BMB CATERINA 717J BMB Brewin Angus Janessa Brewin Taber, AB
Champion & Reserve Champion Intermediate Heifer Calf
1 RED SHILOH KURUBA 108J Shiloh Cattle Company Darcy Olesky Craigmyle, AB
2 Red Kenray Rosette 50J Cinder Angus Brad Yoder Barrhead County, AB
Heifer Calf Senior Division – Born Jan 1 – Jan 31, 2021 – Group 1
1 RED AIRAM DIAMOND MIST 23J Airam Farms Maria Taschuk Two Hills, AB
2 RED SHILOH ROSETTE 55J Shiloh Cattle Company Darcy Olesky Craigmyle, AB
3 RED WILBAR SBV 6M LARKABA 809J WILBAR CATTLE Brian & Tracey Willms Dundurn, SK
4 Red BCC Brylor OTM Renee 43J Brandl Cattle Co. Gwen & Byron Brandl Jarvie, AB
Heifer Calf Senior Division – Born Jan 1 – Jan 31, 2021 – Group 2
1 Red Ter-Ron Lauryn 40J Ter-Ron Farms Rob Adams Forestburg, AB
2 Red PIRO Kuruba 143J PIRO Red Angus Michael Zoller Stettler, AB
3 RED AIRAM REAL DEAL 06J Airam Farms Maria Taschuk Two Hills, AB
4 Red ACC Lambda 6J Olds College Red Angus Olds College Hickman Olds, AB
Champion & Reserve Champion Senior Heifer Calf
1 Red Ter-Ron Lauryn 40J Ter-Ron Farms Rob Adams Forestburg, AB
2 RED AIRAM DIAMOND MIST 23J Airam Farms Maria Taschuk Two Hills, AB
Yearling Heifer Junior Division – Born Mar 1, 2020 – Dec 31, 2020
1 Red Towawa Ucola Towaw Cattle Companyy Ryder N Wildman Sangudo, AB
Champion & Reserve Champion Junior Yearling Heifer
1 Red Towawa Ucola Towaw Cattle Companyy Ryder N Wildman Sangudo, AB
Yearling Heifer Intermediate Division – Born Feb 1, 2020 – Feb 28, 2020
1 Red Ter-Ron 6 Mile Misty 131H Ter-Ron Farms Rob Adams Forestburg, AB
2 Red Cinder Biebird 583H Cinder Angus Brad Yoder Barrhead County, AB
3 Red Cinder Biebird 683H Cinder Angus Brad Yoder Barrhead County, AB
4 Red Towaw Lakima 416H Sun Star Simmentals/Arntzen Angus Dean Arntzen Sedgewick, AB
5 Red Diamond T Tilda 2073 – 104F Olds College Red Angus Olds College Hickman Olds, AB
Champion & Reserve Champion Intermediate Yearling Heifer
1 Red Ter-Ron 6 Mile Misty 131H Ter-Ron Farms Rob Adams Forestburg, AB
2 Red Cinder Biebird 583H Cinder Angus Brad Yoder Barrhead County, AB
Yearling Heifer Senior Division – Born Jan 1 , 2020 – Jan 31, 2020
1 RED BLAIRSWEST DARLINE 33H BLAIRSWEST LAND & CATTLE LTD. Calla Blair Drake, SK
2 Red Cinder Lisa 6H SCH Farms Emily Hodgetts Barrhead, AB
Champion & Reserve Champion Senior Yearling Heifer
1 RED BLAIRSWEST DARLINE 33H BLAIRSWEST LAND & CATTLE LTD. Calla Blair Drake, SK
2 Red Cinder Lisa 6H SCH Farms Emily Hodgetts Barrhead, AB
Two-Year-Old Cow – Born 2019 with her own 2021 calf
1 Red Ter-Ron Dynamint 143G Ter-Ron Farms Rob Adams Forestburg, AB
2 RED TER-RON DIAMOND MIST 13G Airam Farms Maria Taschuk Two Hills, AB
Champion & Reserve Champion Two-Year- Old Cow
1 Red Ter-Ron Dynamint 143G Ter-Ron Farms Rob Adams Forestburg, AB
2 RED TER-RON DIAMOND MIST 13G Airam Farms Maria Taschuk Two Hills, AB
Mature Cow – Born prior 2019 with her own 2021 calf
1 Red BCC Renee 44F Brandl Cattle Co. Gwen & Byron Brandl Jarvie, AB
2 Red Cinder Freyja 29E Cinder Angus Brad Yoder Barrhead County, AB
Champion & Reserve Champion Mature Cow
1 Red BCC Renee 44F Brandl Cattle Co. Gwen & Byron Brandl Jarvie, AB
2 Red Cinder Freyja 29E Cinder Angus Brad Yoder Barrhead County, AB
Grand Champion & Reserve Grand Champion Female
1 Red Ter-Ron 6 Mile Misty 131H Ter-Ron Farms Rob Adams Forestburg, AB
2 Red Ter-Ron Dynamint 143G Ter-Ron Farms Rob Adams Forestburg, AB
Bull Calf Intermediate Division – Born Feb 1, 2021 – Feb 28, 2021
1 RED DMM RUMBLE 74J Shiloh Cattle Company Darcy Olesky Craigmyle, AB
2 RED BMB JERSEY 224J BMB Brewin Angus Janessa Brewin Taber, AB
3 RED BMB JURASSIC 49J BMB Brewin Angus Janessa Brewin Taber, AB
Champion & Reserve Champion Intermediate Bull Calf
1 RED DMM RUMBLE 74J Shiloh Cattle Company Darcy Olesky Craigmyle, AB
2 RED BMB JERSEY 224J BMB Brewin Angus Janessa Brewin Taber, AB
Bull Calf Senior Division – Born Jan 1, 2021 – Jan 31, 2021 – Group 1
1 Red Ter-Ron 6 Mile Joker 84J Ter-Ron Farms Rob Adams Forestburg, AB
2 RED SHILOH JACKAL 20J Shiloh Cattle Company Darcy Olesky Craigmyle, AB
3 Red DTA View Point 13J Sun Star Simmentals/Arntzen Angus Dean Arntzen Sedgewick, AB
Bull Calf Senior Division – Born Jan 1, 2021 – Jan 31, 2021 – Group 2
1 RED SHILOH JOINTFORCE 10J Shiloh Cattle Company Darcy Olesky Craigmyle, AB
2 Red PIRO Tempest 108J PIRO Red Angus Michael Zoller Stettler, AB
3 RED LS CATTLE PENDLETON 1J LS CATTLE Coy Landon Schelske Cluny, AB
4 Red BCC Karlos 6J Brandl Cattle Co. Gwen & Byron Brandl Jarvie, AB
Champion & Reserve Champion Senior Bull Calf
1 Red Ter-Ron 6 Mile Joker 84J Ter-Ron Farms Rob Adams Forestburg, AB
2 RED SHILOH JACKAL 20J Shiloh Cattle Company Darcy Olesky Craigmyle, AB
Yearling Bull Junior Division – Born Mar 1, 2020 – Dec 31, 2020
1 RED SHILOH HOLLYWOOD 129H Shiloh Cattle Company Darcy Olesky Craigmyle, AB
Champion & Reserve Champion Junior Yearling Bull
1 RED SHILOH HOLLYWOOD 129H Shiloh Cattle Company Darcy Olesky Craigmyle, AB
Yearling Bull Intermediate Division – Born Feb 1, 2020 – Feb 28, 2020
1 Red Rainbow Concorde 28H Rainbow Red Angus Dave Bablitz Cherhill, AB
2 RED DTA HIGH RISE 31H Sun Star Simmentals/Arntzen Angus Dean Arntzen Sedgewick, AB
3 Red PIRO Sriracha 0111H PIRO Red Angus Michael Zoller Stettler, AB
Champion & Reserve Champion Intermediate Yearling Bull
1 Red Rainbow Concorde 28H Rainbow Red Angus Dave Bablitz Cherhill, AB
2 RED DTA HIGH RISE 31H Sun Star Simmentals/Arntzen Angus Dean Arntzen Sedgewick, AB
Yearling Bull Senior Division – Born Jan 1, 2020 – Jan 31, 2020
1 Red Cinder Bravo Cinder Angus Brad Yoder Barrhead County, AB
Champion & Reserve Champion Senior Yearling Bull
1 Red Cinder Bravo Cinder Angus Brad Yoder Barrhead County, AB
Two-Year-Old Bull – Born 2019
1 RED U2 REVIVAL 147G BLAIRSWEST LAND & CATTLE LTD. Calla Blair Drake, SK
Champion & Reserve Champion Two-Year-Old Bull
1 RED U2 REVIVAL 147G BLAIRSWEST LAND & CATTLE LTD. Calla Blair Drake, SK
Grand Champion & Reserve Grand Champion Bull
1 RED U2 REVIVAL 147G BLAIRSWEST LAND & CATTLE LTD. Calla Blair Drake, SK
2 Red Cinder Bravo Cinder Angus Brad Yoder Barrhead County, AB
Place Farm Name Contact City/Prov
Breeder’s Herd – 4 head, both sexes, same breeder
1 Ter-Ron Farms Rob Adams Forestburg, AB
2 Shiloh Cattle Company Darcy Olesky Craigmyle, AB
3 Cinder Angus Brad Yoder Barrhead County, AB
Get of Sire  (3 head both sexes represented)
1 Shiloh Cattle Company Darcy Olesky Craigmyle, AB
Premier Breeder
1 Shiloh Cattle Company Darcy Olesky Craigmyle, AB
Premier Exhibitor
1 Shiloh Cattle Company Darcy Olesky Craigmyle, AB